הצגת # 
אבלות ותשובה פנימית

אבל. אבל על חורבן או אבל על מות. מה עושים כשנראה שהכל נגמר, ואין עוד מה לעשות? האם האבל הוא הרפיה והרמת ידים, זמן של עיבוד, או קריאה לעבודה פנימית אחרת?

לקריאת המאמר

אב: חוש השמיעה

| י"ב חושי הנפש, פרק 5 | חוש הנפש של אב הוא חוש השמיעה. שמיעה רוחנית אינה קשובה רק למה שנאמר בקול, אלא גם לשתיקה המסתתרת מבעד לקולות – ל"קול דממה דקה" האלוקי שמאחורי רעשי העולם. 

לקריאת המאמר

שמע ישראל

בשבט שמעון יש משהו נסתר, בדיוק כמו בחודש מנחם אב. כדאי לשמוע.

לקריאת המאמר

אב טוב

מאמר חז"ל הידוע, 'משנכנס אב ממעטין בשמחה' – מקבל פנים חדשות לאור תורת החסידות. את השמחה שבחודש זה יש לזהות כנקודה פנימית שמסתתרת בתשעת הימים הראשונים של החודש ואז יוצאת החוצה ומופיעה במלוא הדרה

לקריאת המאמר

לבכות קדימה

אוהבים לבכות? בין תשעה באב לשבת נחמו, אנו מחברים את בכי הצער על החורבן לדמעות השמחה של הגאולה  

לקריאת המאמר

חזון המקדש

בשבת חזון הנשמה שלנו רואה את המקדש, אבל אין להסתפק בתבנית החיצונית של המקדש אלא בממד הפנימי שלו, הקורא לנו לעבודה ותיקון. 

לקריאת המאמר

גם זו לטובה

מה מסתתר מתחת לפנים הרציניות של חודש אב ותשעה באב, ואיך הוא נהפך למנחם-אב? מסע בעקבות האות התשיעית באלף-בית ומה שגנוז בתוכה.

לקריאת המאמר

קידוש חג האהבה

ט"ו באב ויום הכיפורים היו פעם שניהם ימי שידוכים, והם מגלמים שני סוגי זיווג: זיווג משמים וזיווג מהארץ. עם הזמן התגרשו שני ימים אלו, וכעת הגיעה העת להשיאם מחדש – ואיתם את פלגי העם שהם מייצגים.   

לקריאת המאמר

עם המלך בגלות

משל חסידי עמוק מגלה איך בתוך כל הצער של אבלות החורבן, מסתתרת נקודה של שמחה שהיא סוד הנחמה. מאמר לתשעה באב ולשבת נחמו   

לקריאת המאמר

הורים וילדים

'אב' פירושו הורה, ואם כן חודש אב הוא זמן להרהר ביחסינו להורינו. מהי משמעותה הפנימית של מצות כיבוד הורים, והאם ניתן ללמוד ממנה כיצד להיות הורים טובים יותר?

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION