הצגת # 
חשון: חוש הריח

חוש הנפש של חשון הוא חוש הריח – הרוחני מבין החושים. באמצעות פיתוח חוש הריח הרוחני ניתן לזהות את מהותם של דברים אף מבלי שמתנסים בהם באופן חוויתי.  

לקריאת המאמר

הדודאים נתנו ריח

בבית היהודי צריכה לשרור אוירה של גן עדן. איך ממלאים את הבית בריח בשמים? על פיתוח חוש הריח הזוגי ועל נחת רוח וריח ניחוח בין איש ואשתו.

לקריאת המאמר

אלפי מנשה

בחודש חשון מתחבא שבט מנשה, שלכאורה נדחה מהבכורה אבל אין לו שום רגשות קיפוח... 

לקריאת המאמר

צא מן התבה

לאחר ההתעלות של תקופת החגים, אנחנו נופלים לימי החולין של חודש חשון. המשימה של החודש היא לרכך את הנפילה ולהבין שהתכלית היא דוקא בתיקון עולם החול. כל זאת לפי סימני החודש בקבלה – האות, החוש, והשבט. 

לקריאת המאמר

י"א חשון: יום האם היהודיה

י"א בחשוון הוא יום פטירתה של רחל אמנו. לפי החסידות מייצגת רחל את חזון השיבה לטבע היהודי – התגשמות היהדות כדרך חיים מלאה וטבעית. אך לצורך כך זקוקה רחל לאחותה הגדולה לאה – סמל ההתעלות מעל הטבע.

לקריאת המאמר

לקדש את החול

חודש חשון הוא היחידי בשנה שלא חל בו שום חג – כולו ימי חול. לפיכך, זהו הזמן הטוב ביותר לברר את יחסינו לימי החול הסתמיים. כיצד ביכולתנו לקדש את החול?

לקריאת המאמר

קור עקרבים

בחורף חוששים להתקרר – אך יש גם קרירות דְקדוּשה! מזלו של חדש חשון הוא העקרב, הידוע בארסו הקר. העקרב אינו מסמל רק  קרירות שלילית אלא גם קור-רוח חיובי – תכונה משיחית בעלת חשיבות לתיקון העולם כולו.

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION