שבועות

תורה משולשת

מר"ח סיון, "החדש השלישי", אנו מתכוננים לקבלת 'תורה משולשת' - תורה הכוללת את שלשת עמודי העולם, תורה-עבודה-גמ"ח, דבר המתבטא בחג השבועות ובהכנות אליו.  

לקריאת המאמר

בואו אל המדבר

כדי לזכות בתורה עלינו לצאת למדבר, מעבר לגבולות

לקריאת המאמר

מתנה במדבר

מרכיב מהותי במתן תורה הוא מקום ההתרחשות. התורה ניתנה במדבר, והתורה עצמה טורחת להדגיש זאת. מדוע חשוב לציין שהתורה ניתנה במדבר? מה אנו למדים מכך?

לקריאת המאמר

תורת עוז וחסד

מהו זה שגם קשה וגם רך? גם עז ותקיף וגם שופע חסד וטוב? רמז: קשור לחג השבועות... 

לקריאת המאמר

שיעור בזוגיות מבֹעז ורות

מעבר למפתחות הרבים הטמונים במגילת רות להעמקת קשר הנישואין שלנו עם הקב"ה, נוכל נוכל לקבל ממנה גם השראה לפיתוח קשר הנישואין שלנו.  

לקריאת המאמר

מהר סיני למהפכה חברתית

מתן תורה הוא פסגת ההתקשרות שלנו עם בורא עולם. אבל לאן הולכים מהר סיני? קריאה בלוחות הברית, מימין לשמאל, מלמדת אותנו כי היעד שלנו הוא להביא את הקשר עם ה' ולהנכיח אותו בחיי חברה מתוקנים - "לתקן עולם במלכות שדי".  

לקריאת המאמר

הכנות לחתונה הקדושה

מתן תורה הוא בעצם חתונה של הקדוש ברוך הוא ועם ישראל, שתכליתה פריון ויצירתיות שלנו בעולם. אך כדי להבטיח שבקשר האהבה לא יתערב זר נדרשות הכנות לחתונה: התנקות מהשפעות זרות שאנו חשופים להן.  

לקריאת המאמר

שבעים פנים לעולם

איך מקבלים תורה קדושה כשמכוסים בחול מדבר? התשובה נעוצה בחקר המספר 70: יש שבעים אומות, שבעים נפשות, שבעים זקנים ושבעים פנים לתורה. כשכולם מתחברים, הם מחברים זה לזה את עולמות הקודש והחול.

לקריאת המאמר

תורה משולשת

חז"ל מכנים את התורה "תורה משולשת". הפירוש הפשוט הוא שהתורה מורכבת משלשה חלקים – תורה, נביאים, כתובים. אך ישנו היבט כולל ומשמעותי יותר: לתורה יש שלשה שמות עיקריים, המתארים את מהותה: "תורת חסד", "תורת חיים" ו"תורת אמת". מה מבטא כל אחד מכינויים אלו?

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION